SonoXray Plzeň, s. r. o.

Víte, že...?

 • Občasné pobolívání v pravé polovině břicha po jídle může ukazovat na nemocný žlučník.
  Absolujte u nás preventivní vyšetření, při kterém vám budeme schopni do několika minut diagnostikovat nejen žlučník, ale i další orgány břišní dutiny, jako jsou játra, ledviny, slinivka či slezina.
 • Nádor prsu je nejčastějším nádorem u ženy. Umírá na něj téměř 10 % žen ve věku 25 - 60 let.
  Většina onemocnění prsu je sonografickým vyšetřením zjistitelná, přičemž samo vyšetření netrvá déle než 15 minut a je bezbolestné.
 • Zhoubné nádory varlat jsou nejčastějším nádorem u mužů ve věkové skupině 20 - 34 let. Zhoubné nádory varlat tvoří přibližně 1 % všech zhoubných nádorů u mužů, avšak ve věkové skupině mužů mezi 20. – 40. rokem jsou nádorem nejčastějším. Zrádnost tohoto onemocnění je v tom, že postihuje mladé muže v dobré kondici, kteří neberou v úvahu, že mohou jakkoliv onemocnět, natož zhoubným nádorem.
  Již drobné změny ve varlatech jsou během několika málo minut bezbolestně sonograficky  zjistitelné.
 • Rakovina močového měchýře je nejčastějším nádorem močového ústrojí. V České republice jde o 6. nejčastější nádor u mužů a 13. u žen. Nejčastějšími nádory v močovém měchýři jsou nádory vycházející z urotelu.
 • Pokud jste kuřák, doporučujeme vám pravidelná preventivní vyšetření plic.
 • Při nepříjemném pocitu a tlaku v dolní části krku vám vyšetříme štítnou žlázu i ostatní tkáně a žlázy v krku.

Co je radiodiagnostika?

Radiodiagnostika je diagnostický podobor, jehož cílem je zjišťování nových chorobných změn v lidském těle a vývoj těchto změn v časovém průběhu. Přispívá též k vyslovení prognózy u již známé choroby. Výsledky vyšetření jsou zobrazovány velmi podrobně, trojrozměrně a přesně určují ohnisko zdravotního problému. Tyto výsledky jsou většinou vyhodnocovány za pomoci počítačové techniky.

Jedná se o podobor lékařského oboru radiologie.